Niemcy wprowadzają kontrole na granicach

Post może zainteresować również innych. Podziel się nim ze znajomymi!
Whatsapp

Niemcy wprowadzają kontrole na granicach, które będą trwać co najmniej dziesięć dni

Od 17 października z Polski, Czech i Szwajcarii nie będzie można dostać się do Niemiec bez przejścia kontrole na granicach. Decyzję tę podjęło federalne rząd w ramach walki z nielegalną migracją. Od sierpnia bieżącego roku do Niemiec nielegalnie weszło prawie siedemnaście tysięcy migrantów przez Czechy i Polskę.

kontrole na granicach niemcy

Kontrole na granicach koncentrują się przede wszystkim na ciężarówkach

Jak oświadczył rząd niemiecki, obszar Schengen umożliwia swobodny przepływ osób, ale nie tych, które weszły do niego nielegalnie. W chwili obecnej w ramach obszaru Schengen możliwe są tylko przypadkowe kontrole, ale jeśli któryś z państw chce wprowadzić ogólne kontrole graniczne, musi wystąpić do Komisji Europejskiej o ich zatwierdzenie. Zazwyczaj udziela się je na okres 10 dni, ale możliwe jest ich przedłużenie nawet o dwa miesiące. Niemieckie służby bezpieczeństwa zwracają uwagę na duże prawdopodobieństwo przedłużenia kontroli na granicach z Niemcami. Najwięcej nielegalnych migrantów zostało zatrzymanych w przestrzeni ładunkowej dostaw i ciężarówek, to właśnie na nie skupiają się kontrole. Pomimo starań o jak najbardziej efektywne przeprowadzanie kontroli granicznych, oczekiwanie na granicy, nawet w przypadku samochodu osobowego, może być wydłużone z powodu tworzących się korków.

Europa staje do walki z nielegalnymi migrantami

Kontrole na granicach nie są niczym nietypowym w Europie. Francja już wcześniej wprowadziła je na swoich granicach, odwołując się do ryzyka terroryzmu i nielegalnej migracji. Francuzi jednak nie przeprowadzają ciągłych kontroli na granicach, ale raczej selektywnie, w zależności od bieżącej sytuacji. Podobny model chce teraz wprowadzić Niemcy na granicach z Czechami, Polską i Szwajcarią. Minister spraw wewnętrznych Niemiec, Nancy Faeser, jednakże mówi, że ma nadzieję, że uda się jak najszybciej powrócić do sytuacji, w której nie będzie konieczności kontrolowania nikogo na granicy. Niemniej jednak taki idealny stan jest jeszcze muzyką przyszłości i trzeba być przygotowanym na znaczne opóźnienia podczas planowania podróży do Niemiec.

Zostaw swój komentarz

Proszę śledzić i polub nas :)

Whatsapp