Witamy w kategorii oferty pracy w fabryce w Niemczech


151
Wolne oferty pracy

296
Liczba poszukujących pracy

1530
Liczba CV pobranych z naszej bazy danych

Znaleziono dla ciebie 151

Najczęściej zadawane pytania dotyczące pracy w Niemczech

Czy potrzebuję samochodu do pracy w Niemczech?

Jeśli nie chcesz jeździć na rowerze do pracy, to tak. A kto chciałby jeździć rowerem zimą?!

Mam przyjaciela, który ma samochód. Czy możemy iść razem do pracy?

Z reguły firma/pracodawca decyduje, kto będzie pracował w ich firmie. Oznacza to, że w większości przypadków nie chce ograniczać się do osób bez prawa jazdy. Przykład: kierowca zachoruje, a wszyscy pozostali pasażerowie zostają w domu i nie są w pracy. Firmy chcą uniknąć czegoś takiego.

Czy muszę mówić po niemiecku?

Tak. Przynajmniej trochę. Jak jeszcze Twoi przełożeni powinni się z Tobą komunikować? Nie znam żadnego Niemca, który mówi po polsku. Więc zupełnie bez języka niemieckiego jest to trudne. Od poziomu A2 jest to możliwe. Tutaj możesz sprawdzić, na jakim poziomie spada Twoja wiedza: https: //praca-niemcy.starke-jobs.com/jazykove-urovne/

Jak to działa z kontem godzinowym?

Całkiem proste. Jesteś zatrudniony 7 godzin dziennie. Zarabiasz 7 godzin dziennie, reszta idzie na rachunek godzinowy. Rachunek godzinowy może być stosowany indywidualnie. Maksymalny limit to 150 godzin plus. Przykład: Potrzebujesz tygodnia urlopu, ale nie masz prawa do tylu dni, że możesz wziąć wolne z tych godzin. Zakłada się, że omówiłeś to z nami wcześniej.

Co się stanie, jeśli zachoruję i nie będę mógł iść do pracy?

Musisz nas niezwłocznie poinformować, najlepiej telefonicznie nie później niż o godzinie 11:00 tego samego dnia. Mamy również swoje zobowiązania wobec naszych klientów !!Potwierdzenie niezdolności do pracy (niezdolność od lekarza) musi być nam przekazane niezwłocznie. Skontaktuj się ze swoim menedżerem, a on powie Ci, jak to zrobić tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj: Zaświadczenie o niezdolności do pracy musi być u nas tego samego dnia, w którym zostało wydane; w bardzo poważnych przypadkach następnego dnia.Jeżeli orzeczenie o niezdolności do pracy nadejdzie np. do dwóch tygodni po jego wystąpieniu, to jest ono dla nas ważne od dnia, w którym zostało nam doręczone i również od tego dnia zasiłek chorobowy być wypłacane. Ponadto mogłoby to mieć konsekwencje na gruncie prawa pracy. Zawsze wysyłaj kopię do swojej niemieckiej kasy chorych !!

Jakie jest moje ubezpieczenie zdrowotne?

Ty i Twoja rodzina jesteście ubezpieczeni w Niemczech. Zakład ubezpieczeń zdrowotnych prześle Ci pocztą formularz E106, z którym możesz również udać się do polskiego lekarza, a my zajmiemy się formalnościami przy podpisywaniu umowy o pracę.

Czy muszę mieć konto w niemieckim banku?

Nie musisz. Wystarczy, że podasz nam numer IBAN ze swojego konta. Bazując na doświadczeniu radzimy jednak otworzyć konto niemieckie, często zdarza się, że pieniądze na konto polskie docierają ze sporym opóźnieniem lub wpłata jest w całości zwracana. Dlaczego, nie wiemy. Porozmawiaj ze swoim menedżerem, chętnie Ci doradzi.

Czy sprawozdanie z pracy należy składać co tydzień?

Tak. OŚWIADCZENIE O PRACY należy składać co tydzień! Osobiście w Twoim oddziale, e-mailem lub jako zdjęcie przez WhatsApp.Adres e-mail i numer telefonu otrzymałeś podczas podpisywania umowy o pracę. Oczywiście możesz również wysłać swoje arkusze robocze pocztą. Jednak musimy być z nami najpóźniej 8 dnia następnego miesiąca, w przeciwnym razie niedostarczone karty pracy traktowane są jako nieobecności nieusprawiedliwione i nie będą wypłacane. Ułatw to sobie i nam i wyślij arkusze w przyszłym tygodniu.

Jak otrzymam wynagrodzenie za moją pracę?

Jesteśmy związani taryfami zgodnie z organizacją zatrudnienia agencyjnego (Interessen Gemeinschaft Zeitarbeit – skrót IGZ). Wysokość wynagrodzenia zależy więc od Twojej dziedziny i kwalifikacji.Tabelę z tabelą płac można pobrać tutaj.Spytaj swojego przełożonego, chętnie wyjaśni Ci tabelę. Dopłata za zmianę nocną wynosi 25%, za pracę w niedzielę 50%, aw święta 100%.

Czy będę zarabiał gorzej niż moi niemieccy koledzy?

Nie. Płacimy według taryfy i każdy płaci tak samo.
Czy inne agencje zatrudnienia płacą tyle samo?
Zasadniczo tak. Wszyscy stosujemy tę samą taryfę. Twoje wynagrodzenie zależy zazwyczaj od Twoich kwalifikacji i doświadczenia.

Ochrona danych osobowych:

Wszystkie zgłoszenia na stanowisko, które do nas przychodzą, są automatycznie usuwane przez system najpóźniej po 6 miesiącach. Wszystkie dane są rejestrowane w naszym systemie aplikacji. Jeśli chcesz usunąć podanie o pracę przed upływem terminu 6 miesięcy, wyślij nam e-mail na adres datenschutz@starke-jobs.com. Po 6 miesiącach od zgłoszenia dane te zostaną trwale i nieodwracalnie usunięte. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, musisz się ponownie zalogować.