ZATRUDNIENIE W AGENCJI

 

Starke Jobs – jak i kiedy.

Firma Starke Jobs została założona w 2008 roku przez biznesmena i obecnego właściciela pana Danila Baldauf z Marienberg jako osoba samozatrudniona pod dawnym nazwiskiem Baldauf – praca w branży mięsnej . Koncepcja biznesowa obejmowała również zarządzanie całym personelem jako usługodawcą w branży mięsnej.

Ze względu na aspekty rodzinne i silny związek z regionem Rudaw, w styczniu 2016 r. w Marienbergu otwarto pierwsze biuro Starke Jobs. Wraz z tym krokiem koncepcja świadczonych usług zaczęła się przesuwać z branży mięsnej w kierunku obsługi personelu regionalnego.

Od tego czasu Starke Jobs z powodzeniem łączy osoby poszukujące pracy z różnymi firmami.

Do tej pory Starke Jobs stało się wiarygodnym graczem na transgranicznym rynku pracy dzięki powiązaniom regionalnym i nawiązanym relacjom biznesowym z pracodawcami w Rudawach, Vogtland i Oberlausitz. Nasze 4 oddziały prowadzone są przez zespoły, które opiekują się naszymi kandydatami, pracownikami i klientami w Marienberg, Aue, Annaberg-Buchholz i Bautzen.

Korzyści z pracy przez agencję

Korzyści z zatrudnienia agencyjnego za pośrednictwem Starke Jobs polegają na tym, że kilka razy w tygodniu jesteśmy w kontakcie z wieloma firmami, z którymi również wymieniamy informacje o aktualnych wakatach.

Eliminuje to konieczność czytania i wyszukiwania w niewyczerpanej liczbie ofert pracy w gazetach i portalach pracy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej ze Starke Jobs od razu dowiesz się o wolnych miejscach pracy i możliwościach zarobkowych. Często zdarza się, że w dniu rozmowy kwalifikacyjnej zostaje Ci zaproponowana umowa o pracę na czas nieokreślony.

Zapoznaj się z naszymi aktualnymi ofertami pracy, a my doradzimy Ci, jak postępować.

Jesteśmy członkami związkowej organizacji taryfowej IGZ, która reguluje taryfowe wynagrodzenie zbiorowe pracowników agencyjnych. Skorzystaj z ciągle rosnących płac i dopłat taryfowych w zależności od branży i dziedziny.

 Uczciwa i otwarta współpraca z naszymi wewnętrznymi i zewnętrznymi współpracownikami jest bardzo ważnym priorytetem w naszej codziennej pracy.

Uzyskaj przegląd: zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze fakty dotyczące pracy za pośrednictwem agencji.

Czym jest praca agencyjna i jak działa?

Praca za pośrednictwem agencji jest również często nazywana pracą agencyjną. Zatrudniamy pracowników i umieszczamy ich w firmach z różnych branż. Dlatego pracownicy, którzy pracują za pośrednictwem agencji pracy, często nazywani są pracownikami agencyjnymi.

Przykład:

  1. „Firma będzie wymagać od Starke Jobs posiadania warsztatu z ważną licencją na spalanie w ciągu 14 dni. Aby firma mogła zrealizować swoje nowe zlecenie, potrzebną instalacją dla producentów samochodów będzie kontrakt w Starke Jobs na przewidywany okres 9 miesięcy.

Po zawarciu tej umowy, Starke Jobs negocjuje z klientem, aby wykorzystać pracownika do innej pracy lub walczyć z nim. Może na przykład działać. do momentu natychmiastowego przeniesienia tego pracownika bezpośrednio pod firmę. Jeśli z jednej strony firma nie chce zatrudnić pracownika lub nie jest na bieżąco z jakąś pracą, szukamy pracy dla innego klienta z naszej regionalnej sieci firm.

 

Zatrudnienie w firmie

Zapewniamy pracowników w firmach, które aktualnie mają potrzeby kadrowe lub nie mają pracowników w danym obszarze. Nasz klient wróci do Starke Jobs, zapewni personel i zapłaci za swoją pracę od swoich pracowników.

Jednocześnie nasze zespoły w działach zawsze wracają do indywidualnych umiejętności i potrzeb pracowników agencji. Pracownicy zatrudnieni w ten sposób pozostają pracownikami agencji pracy. Z jednej strony firma, która zatrudniła pracownika, może wydawać własne instrukcje.

Zasady i obowiązki pracownika, w szczególności instrukcje dotyczące przedsiębiorstwa, instrukcje, obowiązki w zakresie ochrony i ochrony są teraz tylko częściowo dzielone między agencję zatrudnienia i firmę, w której jest zatrudniony dział.

Umowa o pracę

Dobrym pomysłem dla naszych pracowników jest, aby zatrudnienie w Stark Jobs zazwyczaj nie było ograniczone w czasie. Powszechnie wiadomo, że praca w agencji pracy jest zawsze tymczasowa. To po prostu nie w porządku.

Oznacza to, że nasi pracownicy pozostaną nieobsadzone po zakończeniu ich separacji w firmie tylko w sytuacji awaryjnej. Obejmuje na przykład wynagrodzenie za pracę lub tym podobne.

Starke Jobs zobowiązuje się do robienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby wykonywać więcej pracy dla swoich pracowników.

Jeżeli nie mam możliwości znalezienia innej pracy dla pracownika, to uważa się, że zostały one wykorzystane na konto dzienne (konto czasowe), dzięki czemu pracownik ma taką samą emeryturę. Taką procedurę stosują wszystkie agencje rekrutacyjne, aby pamiętać o zatrudnieniu, jeśli nie mają pracy dla swojego pracownika.

Taryfa IGZ

Jesteśmy członkiem Interessenverband Deutscher Zeitarbeitsunternehmen eV (Stowarzyszenie Niemieckich Agencji Zatrudnienia), pod auspicjami IGZ. Dokładnie uwzględnia oczekiwania naszych pracowników i kategoryzuje codzienne stoiska na odcinkach specjalnych. Regulowane są również oferty specjalne i specjalne certyfikaty, a także dodatki świąteczne i szopkowe.

Porównawczy pracownicy i przemysł

„Pracownicy porównawczy” w rozumieniu Ustawy o Zatrudnieniu Zleceniobiorców to pracownicy, którzy wykonują taką samą lub jak najmniejszą pracę dla pracownika.

Ważne jest, aby podobne warunki dotyczące miejsca zatrudnienia oraz statusu i czasu pracy zostały uzgodnione dla pracowników Agencji. Wypłata składek branżowych zagwarantuje poziom zatrudnienia pracownika na porównywalnym poziomie zatrudnienia pracownika.

Regulują one w szczególności sektorowe porozumienie między związkami zawodowymi i stowarzyszeniami pracowników zaangażowanymi we wszystkich agencjach zatrudnienia.

Wrócą do długoterminowej pracy w Niemczech

Wielu pracowników używa Starke Jobs jako trampoliny do znalezienia stałego zatrudnienia w firmach.

Ważne jest to, że zdobywają różnorodną wiedzę i mogą pokazać się z dobrymi pracownikami. Z jednej strony krótkoterminowe inwestycje w różne firmy są dobrym przykładem dla świeżo upieczonych absolwentów lub pracowników z innych krajów, aby przetestować wiele firm bez ryzyka braku pracy.

Po reformie ustawowej polityki zatrudnienia, która miała miejsce w maju 2017 r., firmy są zobowiązane do przejęcia pracowników agencji po 18 miesiącach. Z jednej strony są to wyjątki. Te wyjątki dotyczące maksymalnej zdolności kredytowej pracownika podlegają umowom zbiorowym (sekcja 1 ust. 1b ust. 3 regulaminu pracowniczego).

.

Jednak w szczególności nie jest to określone w umowie windykacyjnej, firmy mogą nie być w stanie przekazać maksymalnego okręgu kredytu pracowniczego na podstawie umowy windykacyjnej na warunkach określonych w umowach. Bez okręgu rokowań zbiorowych jest on ograniczony do 24 miesięcy.

W przypadku firm bez rady założycielskiej lub firm zbierających się z radą ustanawiającą bez korekty taryfy rozszerzającej powiat, zwolnienie z 18-miesięcznego powiatu nie jest obowiązkowe.

[/vc_column]
[/vc_row]

[/ vc_row]

[/ vc_column]