Magiczne słowo Kindergeld – Dodatek pieniężny na dzieci w Niemczech

Post może zainteresować również innych. Podziel się nim ze znajomymi!
Whatsapp

Kindergeld – Dodatek pieniężny na dzieci w Niemczech

Kto ma możliwość otrzymania w Niemczech dodatku na dzieci zwanego Kindergeld? Gdzie tego szukać i jak można złożyć wnioski?

Opłaca się, dla Polaków w Niemczech pracować

Wielu odkryło że w Niemczech drzwi stoją otworem jeśli się mówi po niemiecku. Polacy, którzy mieszkają w pobliżu granicy z Niemcami szukają często pracy w sąsiadujacych Niemczech. Podstawą są nie tylko podstawowe wyższe wynagrodzenia w wielu branżach, możliwość dojazdu do pracy codziennej z Polski ale również dodatek na dzieci, który w Niemczech zwany jest „Kindergeld”.

kindergeld

Kto ma prawo otrzymać Kindergeld?

Polacy mają prawo otrzymać dodatek na dzieci mimo że dziecko lub dzieci nie przebywają w Niemczech. Jeśli jedno z rodziców pracuje w Niemczech i jest ubezpieczony w Niemieckiej kasie zdrowotnej ma prawo do dodatku na dzieci. Od stycznia 2018 roku wynosi on miesięcznie na pierwszych dwóch dzieciv 194 euro na dziecko, na trzecie dziecko 200 euro i na każde kolejne 225 euro.

Rodzice mają prawo otrzymywać dodatek na dzieci do 18 roku życia. Jeśli dziecko studiuje lub też kształci się w kierunku otrzymania zawodu wtedy Dodatek na dzieci może być wydłużony do 25 roku życia.

Jak można otrzymać Kindergeld

Wniosek o Kindergeld jest realizowany przez Kasę rodzinną zwaną Familienkasse gestellt. Wniosek składa się z wielu załączników, które trzeba wypełnić i odesłać. Kasa rodzinna – Familienkasse następnie wniosek opracowywuje. Opracowanie wniosku nie zamyka się w tygodniu, lecz może trwać nawet kilka miesięcy . Jeśli wszystko jest w porządku kasa rodzinna – Familienkasse rozpoczyna wypłatę srodków. Jeden brakujący dokument może spowodować że wniosek będzie wstrzymany do momentu uzupełnienia dokumentu.

Nasza firma pomoże Państwu w tym temacie

Niektóre Agencje pracy są naprawdę partnerami dla pracowników. My jako firma pomożemy Pańsywu we wniosku i doradzimy jak go złożyć i gdzie wysłać. Prosimy się nie wstydzić Nas pytać. Każdy w Naszej firmie Starke Jobs pomoże Państwu w tym temacie. W Naszej fiirmie jest również polsko języczny partner , który odpowie na Państwa pytania w języku polskim. Pytania dotyczące również Kindergeld można również zobaczyć w Naszym Blogu , gdzie można zainteresować jak można wniosek złożyć , jakie dokumenty są wymagane i jak długo trwa opracowywanie wniosku do wypłaty?

Firma Starke Jobs proponuje Państwu wiele ofert pracy w Niemczech w pobliżu granicy z Polską do codziennych dojazdów w Bautzen -30 km od Zgorzelca.

Jeśli Państwo zauważa interesujące oferty to prosimy o kontakt z Nami. Tylko podejmując pracę w Niemczech uzyskują Państwo prawo do Kindergeld.

Formularze Kindergeld w języku polskim można pobrać tutaj:

  1. Wniosek o zasiłek rodzinny w Niemczech
  2. Załącznik do wniosku – „Dziecko”
  3. Załącznik do aplikacji – „Za granicą”
  4. Formularz E401
  5. Formularz E411
  6. Potwierdzenie od pracodawcy

 

Zostaw swój komentarz

Proszę śledzić i polub nas :)

Whatsapp