Elon Musk: produkcję samochodów Tesla w Gigafactory Brandenburg

Post może zainteresować również innych. Podziel się nim ze znajomymi!
Whatsapp

Gigafactory Brandenburg rekrutuje 12 000 pracowników do produkcji pojazdów Tesla

Gigafabrik Brandenburg. W Brandenburgii pod Berlinem powstaje obecnie najnowocześniejsza na świecie fabryka samochodów elektrycznych. Produkcja pojazdów Tesla rozpoczyna się od produkcji modeli Y. Wszystkie modele Tesli są projektowane, opracowywane i produkowane w Niemczech. CEO Elon Musk, założyciel PayPal i CEO SpaceX, jest również uważany za genialnego wizjonera. Na giełdzie Tesla kojarzona jest z szybkim wzrostem cen akcji: Od marca akcje Tesli wzrosły o ponad 480 procent z pierwotnego poziomu 330 euro do 1.600 euro.

elon musk tesla gigafactory brandenburg

Tesla przychodzi do Niemiec, produkcja Gigafactory Brandenburg spodziewa się produkować pół miliona samochodów rocznie.

Dwanaście tysięcy pracowników dla pół miliona samochodów rocznie

Budowa Gigafactory Brandenburg, która rozpoczęła się w 2018 roku, zbliża się do końca. Elon Musk chce stworzyć tu nowe miejsca pracy: Tesla chce zatrudnić 12 tys pracowników. Pierwotny plan przewidywał zatrudnienie 10.500 pracowników. Choć produkcja ma się rozpocząć w lipcu przyszłego roku, rekrutacja do Tesli już trwa. Obsadzają oni głównie stanowiska kierownicze w dziale kadr, kierowników budów i kierowników krajowych przy budowie fabryki. Kandydaci mogą jednak ubiegać się o stanowiska kupca, przedstawiciela handlowego, prawnika oraz malarza lub pracownika produkcji. Planuje się produkcję w systemie trzyzmianowym przy ok.

Berlin-Brandenburgia: Elon Musk sam wybrał strategiczną lokalizację

Brandenburgię, gdzie rośnie Gigafactory, wybrał sam Elon Musk. Znajdziesz go w miejscowości Grünhaide, a głównymi kryteriami wyboru Muska były przede wszystkim dostępność dla pracowników, bliskość lotniska, bezpośrednie połączenie kolejowe i autostrada. Bliskość Berlina jako stolicy umożliwia dobrą dostępność nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie. Zgodnie z założeniami Tesli na ich Stronie internetowej, producent planuje produkować dziesięć tysięcy modeli Y tygodniowo, które sąokoło 500.000 pojazdów rocznie. Firma jest uzależniona od dostawców, którzy spełniają jej oczekiwania.

Produkcja w Gigafactory Brandenburg powinna się rozpocząć w lipcu 2021 roku, ale Tesla już teraz obsadza wolne miejsca. Start Tesli przewiduje również wzrost zatrudnienia wśród dostawców.

Gigafactory Brandenburg będzie kupować od niemieckich dostawców, którzy już teraz masowo zatrudniają pracowników

Jeden z dostawców znajduje się również w pobliżu granicy z Polski. Przedsiębiorstwo w Cranzahl już teraz przygotowuje się do współpracy z Gigafactory Brandenburg poprzez rozszerzenie produkcji i zwiększenie zatrudnienia w halach. Firma w Cranzahl będzie dostarczać stacje ładowania dla Tesli. Jest to pozytywna wiadomość dla dalszego rozwoju zatrudnienia w Niemczech, gdzie bezrobocie wzrosło z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Od września rekruter będzie rekrutował kandydatów na stanowisko operatora produkcji w firmie. Przedsiębiorstwa w Cranzahl.

Zostaw swój komentarz

Uwagi

Proszę śledzić i polub nas :)

Whatsapp